Reklama
Reklama

W lesie rosło kilkanaście krzewów marihuany

fot. KPP Pleszew

Do tej pory zatrzymano łącznie trzy osoby.

Uzyskane przez policjantów z Pleszewa informacje, doprowadziły do zatrzymania 30-letniego mieszkańca Kalisza, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Na terenie kompleksu leśnego w Kucharach, funkcjonariusze zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Z tej uprawy zabezpieczyli 17 krzewów w różnym fazie wzrostu. Podczas przeszukania samochodu i miejsca zamieszkania 30-latka, kryminalni ujawnili dodatkowo susz marihuany, amfetaminę i 38 tabletek ekstazy - relacjonuje st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy policji w Pleszewie.
30-latek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków narkotycznych i ich uprawy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili jeszcze dwie osoby, mające związek z tym przestępczym procederem. Na terenie Kalisza zatrzymali 32-letnią kobietę i jej o rok młodszego partnera. Policjanci przeszukali ich miejsce zamieszkania i pomieszczenia gospodarcze, gdzie znajdowały się urządzenia do porcjowania narkotyków. Ujawnili i zabezpieczyli także środki odurzające, min. amfetaminę i marihuanę oraz środki psychotropowe. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 1200 gramów narkotyków - dodaje rzeczniczka.

32-latka usłyszała zarzuty, dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków i ich udzielania, a jej kolega odpowie za posiadanie środków narkotycznych. Wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za te przestępstwa całej trójce grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
2.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro